היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

כך תתניידו בתחבורה הציבורית

פעילות התחבורה הציבורית התחדשה בכפוף לשמירה על הכללים וההנחיות

במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף קורונה ועל מנת להבטיח את הרציפות התפקודית של המשק, פעילות התחבורה הציבורית התחדשה.
נוסעי התחבורה הציבורית נדרשים לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים. בכלל זה שמירה על ריחוק חברתי, חבישת מסיכה והימנעות מנסיעה במקרה של תסמיני מחלה. על הנוסעים העומדים לשמור על מרחק של לפחות 2 מטרים אחד מהשני, גם מן הנוסעים היושבים, ככל שניתן.
בשלב זה, אין צורך ואין להנפיק תעודות מעבר עבור כל מגזר או סקטור לטובת הגעה למקומות עבודה (במידה שיוחלט על הנפקת תעודה מסוג זה, תצא הנחייה מטעם המל"ל שתסמיך את הגורם האחראי להנפקתה עבור כלל הגופים).
עבור מי שנדרשים להמשיך להגיע למקומות העבודה, לפניכם ההנחיות לנסיעות בתחבורה הציבורית.

הנחיות כלליות לנוסעים בתחבורה הציבורית
1. נוסע עם חום גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס או עם שיעול או קושי בנשימה (למעט שיעול או קושי בנשימה הנובע ממצב כרוני כגון אסתמה או אלרגיה אחרת), לא יעלה על התחבורה הציבורית, כאשר האחריות חלה על הנוסע.
2. על הנוסע להקפיד על שטיפת ידיים במים וסבון לאחר כל נסיעה.
3. חלונות כלי הרכב, במידה וישנם חלונות נפתחים, יהיו פתוחים בעת הסעת נוסעים.
4. יש להשאיר שורה אחת ריקה מהנהג.
5. יש לוודא שאין שני נוסעים היושבים בצמידות, כלומר יישב נוסע אחד בלבד בכל אחד משני צידי המעבר בכל אחד מן הספסלים. במושבים שהם פונים אחד אל השני, דהיינו 4 מושבים, ישב אדם אחד בכל רביעייה.
6. על הנוסעים העומדים לשמור על מרחק של לפחות 2 מטר אחד מהשני, גם מן הנוסעים היושבים, ככל שניתן.

אוטובוסים
כלל קווי האוטובוס, העירוניים והבינעירוניים חזרו למתכונת רגילה, בקיבולת כמעט מלאה. במוניות שירות הקיבולת עומדת על 75%. קווי לילה וקווים למוסדות אקדמיים לא יוחזרו בשלב זה. נסיעה ללא מגבלות נוסעים – בשעות 7:00-8:30 ו-13:00-15:00, שבהן נוסעים תלמידי מערכת החינוך.
לא ניתן לשלם במזומן בכל אמצעי התחבורה הציבורית. יש להצטייד בכרטיס רב-קו, ולהטעינו מראש באינטרנט (באמצעות קורא כרטיסים), בטלפון החכם נקודות טעינה. את מיקומם של נקודות ההטענה ומידע על נקודות השירות ניתן למצוא באתר המידע לנוסע בתחבורה ציבורית.

רכבות
• רכבת ישראל חוזרת לפעילות ביום שני, 22/6/2020. מספר הנוסעים בכל רכבת יוגבל ל-500 והנוסעים מחויבים בהזמנה מראש של שובר שמקנה זכות כניסה לרכבת.
• המאבטחים ברכבת יבדקו חום באמצעות מצלמות תרמיות מתקדמות, יתשאלו את הנוסעים, וכן יוודאו חבישת מסיכה בעת הכניסה. בשל כך ייתכנו זמני המתנה ארוכים בכניסה לתחנות ולנוסעים מומלץ להקדים את זמן ההגעה לתחנות.
• תנועת הרכבות תחזור לסדרה (בשלב זה ללא רכבות הלילה וללא עצירה בנתב"ג), למעט קווים בהם מבוצעות עבודות תשתית שעיקרן ביצוע פרויקט החשמול (בין ראש העין צפון לרעננה; הקו לאשקלון; בית שמש-ירושלים מלחה; ותל אביב סבידור מרכז-בית יהושע - בלילות ובסופי שבוע).
• מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים אודות זמני הרכבות, מסלולי הנסיעה, במוקד השירות הטלפוני שמספרו 5770*, אתר רכבת ישראל ובפייסבוק.
• הרכבת הקלה בירושלים עוצרת בכל התחנות ופועלת בשעות הפעילות של כלל התחבורה הציבורית.

שאלות ותשובות

ניקיון התחנות והרכבות (בייחוד באזורים רגישים) יבוצע מספר פעמים ביום.
ניתן להנפיק שובר בדרכים הבאות: • באתר האינטרנט של הרכבת או ביישומון בתכנון מסלול נסיעה לאחר בחירת הרכבת המבוקשת יופיע כפתור "הזמנת שובר" • מוקד השירות הטלפוני במספר 5770*. • עמדות הנפקה שייפרסו בתחנות מרכזיות. • השובר יונפק בחינם לפי מספר זהות ויכלול ברקוד אותו יש להדפיס או להציג על מסך הטלפון עם ההגעה לתחנות.
הנפקת השובר תתאפשר עד 48 שעות ממועד הנסיעה. ניתן להנפיק שובר כניסה אחד לשלוש שעות. לא תתאפשר הזמנה של מספר שוברים לאותה רכבת.
נוסע אשר יאחר את מועד הרכבת עבורה הוזמן השובר ינפיק שובר חדש ומעודכן לרכבת הבאה בכפוף למגבלת 500 הנוסעים.
כל נוסע יכול להנפיק שובר אחד בלבד לרכבת ספציפית. נוסעים המעוניינים לנסוע יחדיו (למשל משפחות) ינפיקו שובר כניסה נפרד לכל נוסע.