היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

כיצד נבחר מרחב מוגן?

בחירת המרחב המוגן שלנו, מתבצעת בהתאם לזמן ההתגוננות העומד לרשותנו, ובהתאם לסדר העדיפויות הבא: ממ"ד או ממ"ק, מקלט, חדר מדרגות, או חדר פנימי. מדריך

את המרחב המוגן נבחר בהתאם לזמן ההתגוננות העומד לרשותנו, המיגון הקיים ויכולת ההגעה אליו בזמן. לבדיקת זמן ההתגוננות העומד לרשותכם.


סדר העדיפות לבחירת המרחב המוגן:

1. ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) או ממ"ק (מרחב מוגן קומתי) - הם הבחירה המועדפת.

2. מקלט:
מקלט בבניין משותף - בתנאי שניתן להגיע אליו בזמן ההתגוננות העומד לרשותנו, או ללא תלות אם ניתן להגיע אליו דרך חדר מדרגות פנימי.
מקלט ציבורי - בתנאי שניתן להגיע אליו בזמן ההתגוננות העומד לרשותנו.

3. חדר מדרגות פנימי: 
דיירי הקומה העליונה המתגוררים בבניין מעל שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד, ממ"ק או מקלט - ירדו שתי קומות ויישארו בחדר המדרגות. בבניין מעל 3 קומות, כל קומות חדר המדרגות מוגנות פרט לקומת הקרקע ושתי הקומות העליונות.
דיירי הקומה העליונה המתגוררים בבניין בן שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד, ממ"ק או מקלט - ירדו קומה אחת ויישארו בחדר המדרגות. בבניין בן שלוש קומות, קומת חדר המדרגות המוגנת ביותר היא הקומה האמצעית (קומה שנייה).

4. באין ממ"ד, ממ"ק, מקלט או חדר מדרגות פנימי, יש לבחור חדר פנימי מוגן שבו יש מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים. 

מקומות שאינם יכולים לשמש כמרחב מוגן

אין לבחור מקלחת או שירותים, ויש להתרחק מקרמיקה, חרסינות וזכוכיות שיכולות להתנפץ. 

 שימו לב


• בחירת המרחב המוגן תתבצע אך ורק בהתאם ליכולת שלנו להגיע אליו בפרק הזמן העומד לרשותנו!

• יש לתכנן מראש את דרך ההגעה למרחב המוגן ולפנות אותה ממכשולים וחפצים שעלולים להפריע לתנועה כדי להימנע מנפילות ופציעות אפשריות.

• אזרחים נדרשים לא להימצא ברחבת הכניסה לבניין, מכוון שקיים סיכון לרסיסים והדף כתוצאה מנפילות טילים בסמוך לבניינים.

• נא השאירו את דלת הכניסה לבניין פתוחה לטובת הציבור השוהה בחוץ.

• יש אוכלוסיה רבה שחדר המדרגות הוא המרחב המוגן הטוב ביותר עבורה - זכרו לשים כסא עבור האוכלוסייה המבוגרת.

המרחב המוגן שנבחר בהתאם להנחיות אלו מקטין משמעותית את הסיכוי להיפגע מרקטות ומרסיסים ובכוחו להציל חיים.

להנחיות התנהגות בעת הינתן התרעה

שאלות ותשובות

לשני החלונות אשר בממ"ד יש שני תפקודים שונים: חלון הפלדה נועד כנגד הדף ורסיסים שאילולא קיומו היו חודרים את חלון האלומיניום, וחלון האלומיניום שמשמש כנגד אטימות בלבד.
יש להיכנס במהירות לממ"ד ולסגור ולנעול את הדלת על ידי סיבוב הידית בתשעים מעלות. כמו כן, יש לסגור את חלון הפלדה בממ"ד.
המטבח, השירותים והמקלחת הם מקומות מסוכנים ואין לבחור בהם כמרחב פנימי מוגן בתוך הבית. בחרי את החדר הטוב ביותר מבין החדרים בבית שהוא חדר פנימי בעל מינימום קירות חיצוניים וחלונות.
הממ"ד (מרחב מוגן דירתי) בנוי כך שהוא המקום הבטוח ביותר בירי רקטות. רק במידה שאין ממ"ד או מקלט שניתן להגיע אליו תוך זמן ההתגוננות, יש להתמגן בחדר המדרגות ובתנאי שהוא פנימי. זכרו - את המרחב המוגן בוחרים בהתאם לסדר העדיפויות וזמן הכניסה למרחב המוגן
בבתים בהם אין ממ"דים, מקלטים פרטיים או חדר מדרגות פנימי, הפתרון הטוב ביותר הוא חדר פנימי בעל מינימום קירות חיצוניים וחלונות (גם מסדרון הוא פתרון). המטבח, השירותים והמקלחת הם מקומות מסוכנים ואין לבחור בהם כמרחב פנימי מוגן בתוך הבית.
לכל אדם באשר הוא נמצא קיימת האפשרות להתגונן על פי הנחיות פיקוד העורף. במידה שאין מקלט או ממ"ד בבניין, יש לפעול לפי סדר העדיפויות הבא: 1. חדר מדרגות פנימי: • דיירי הקומה העליונה המתגוררים בבניין מעל שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד, ממ"ק או מקלט - ירדו שתי קומות ויישארו בחדר המדרגות. בבניין מעל 3 קומות, כל קומות חדר המדרגות מוגנות פרט לקומת הקרקע ושתי הקומות העליונות. • דיירי הקומה העליונה המתגוררים בבניין בן שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד, ממ"ק או מקלט - ירדו קומה אחת ויישארו בחדר המדרגות. בבניין בן שלוש קומות, קומת חדר המדרגות המוגנת ביותר היא הקומה האמצעית (קומה שנייה). 2. באין ממ"ד, ממ"ק, מקלט או חדר מדרגות פנימי, יש לבחור חדר פנימי מוגן שבו יש מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים. אין לבחור מקלחת או שירותים, ויש להתרחק מקרמיקה, חרסינות וזכוכיות שיכולות להתנפץ.
חדר מדרגות פנימי בקומה השנייה. לכל אדם באשר הוא נמצא קיימת האפשרות להגן על עצמו ועל יקיריו על פי הנחיות פיקוד העורף. המתגוררים בבניין ללא ממ"ד, ממ"ק או מקלט, יתגוננו בעת התרעה בחדר המדרגות בתנאי והוא פנימי וללא חלונות. בבניין מעל 3 קומות - כל קומות חדר המדרגות מוגנות פרט לקומת הקרקע ושתי הקומות העליונות. בבניין של 3 קומות - קומת חדר המדרגות המוגנת ביותר היא הקומה האמצעית (קומה שנייה). אין להימצא ברחבת הכניסה לבניינים, כיוון שקיים סיכון לרסיסים והדף כתוצאה מנפילות בסמוך לבניינים.
חלוקת המיגוניות מתבצעת על פי הצורך.
מיגוניות אינן מהוות מיגון תקני ואינן רלוונטיות לרוב חלקי הארץ. פיזור המיגוניות נעשה בהתאם לשיקולים שונים שאינם פרטניים לאזרח אלא מרחביים וכן בהתאם לגזרות הרלוונטיות. מיגוניות יפוזרו בהתאם להערכת המצב ובמרחב הציבורי בלבד.