היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

שירותים לאזרח הנחיות ומידע לאזרח

המגבלות החלות על יציאה מהבית ועל התקהלויות עד ליום רביעי, 14.10.2020

מידע, הנחיות ושירותים לפי נושאים

עודכן לאחרונה
הגבלות על יציאה מהבית

ההגבלה הבסיסית היא על יציאה מהבית. נאסר על אדם לשהות במקום שאינו מקום מגוריו, למעט הפעולות הבאות (היציאה אינה כרוכה בהצגת אישורים):

יציאה למרחק של עד 1,000 מטר ממקום המגורים
ניתן לצאת למרחק של עד 1,000 מטר ממקום המגורים. במסגרת זו ניתן לשהות בין היתר במקומות הבאים:
▪️ פארקים וגני שעשועים.
▪️ חופי הים לטובת פעילות ספורטיבית בלבד. חל איסור להגיע לחופי הים באמצעות רכב.
▪️ תפילה - בשטח פתוח בלבד ובכפוף למגבלת ההתקהלות של עד 20 איש, 
▪️ הפגנה - בכפוף למגבלת ההתקהלות של עד 20 איש, עטיית מסכה ושמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם.

יציאה למרחק שעולה על 1,000 מטר ממקום המגורים
 
ניתן לצאת למרחק שעולה על 1,000 מטר ממקום המגורים במקרים הבאים, אך ורק בתחומי יישוב המגורים (מותר לצאת מהיישוב רק אם לא ניתן לבצע את הפעולה המותרת בתחומי היישוב):

 ▪️ הצטיידות במוצרים חיוניים ומזון (כולל לבע"ח), תרופות, מוצרי היגיינה, אופטיקה, מוצרים לתחזוקת הבית, תקשורת ומוצרים רפואיים, וקבלת שירותים חיוניים. בין התאריכים 23.9.2020 ו- 2.10.2020 ארבעת המינים ומוצרים ואבזרים המשמשים לבניית סוכה או לקיום מנהג כפרות נחשבים חיוניים.

 ▪️ הגעת עובד שרשאי להגיע למקום העבודה, לרבות עיתונאי ועובד מקצוע התקשורת, יציאת חייל לשם ביצוע תפקידו ויציאה של ספורטאי בין-לאומי לאימון. מידע על פעילות מקומות העבודה.

 ▪️ יציאה ממקום המגורים לפעילות ספורט של יחיד או עם אנשים המתגוררים אתו באותו מקום, שלא באמצעות כלי רכב ממונע.

  ▪️ יציאה של אדם עם מוגבלות שעקב מוגבלותו נדרש ביציאה למרחק העולה על 1,000 מטר ממקום מגוריו, יחד עם מלווה אחד. ניתן לבצע זאת באמצעות כלי רכב ממונע.

 ▪️ סיוע לאדם שיש לו קושי או מצוקה שדורשת סיוע.

 ▪️ טיפול רפואי, טיפול סוציאלי, טיפול פסיכולוגי, יציאה למסגרות רווחה ולטיפול סוציאלי חיוני, טיפול אצל מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, ספורטתרפיסטים, קלינאי תקשורת, תזונאים, קרימינולוגים קליני, פודיאטרים, פודיאטרים מנתחים וכירופרקטים.

 ▪️ יציאה לצורך פעילות מסגרת חינוכית שפעילותה מותרת כמפורט להלן (כגון חינוך מיוחד, נוער בסיכון, מסגרות לילדי עובדים חיוניים).

 ▪️ יציאה ממקום שהייה קבוע אחד לאחר - ממוסד חינוכי או טיפולי למקום המגורים וכן לשם מעבר דירה.

 ▪️ יציאת אנשים בעלי מוגבלות למסגרות רווחה, ביקורים אצל קרובי משפחה מדרגה ראשונה, וביקורים של בני המשפחה במסגרות רווחה של האנשים בעלי המוגבלות.

 ▪️ טבילת אישה במקווה.

 ▪️ תרומת דם.

 ▪️ השתתפות בברית או בהלוויה של בן משפחה קרוב (סבא, סבתא, הורה, בן זוג או הורה של בן זוג, אח או אחות וילדיהם, דוד ודודה)..

 ▪️ חזן שקיבל אישור לכך מהמשרד לשירותי דת, לצורך השתתפות בתפילות בימים הנוראים.

 ▪️ טיפול חיוני בבעל חיים.

 ▪️ הגעה לכנסת.

 ▪️ יציאה לטובת הליך משפטי.

 ▪️ יציאה לטובת טיסה לחו"ל עד 8 שעות ממועד הטיסה בתנאי שהזמנת הטיסה בוצעה עד לתאריך 25.9.2020.

 ▪️ העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.

 ▪️ העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין במקום המגורים אחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.

מה פתוח, מה סגור?

בהתאם לתקנות, כלל העסקים מקבלי הקהל, המסחר, התרבות, בילוי ופנאי, תיירות פנים – יהיו סגורים לקבלת קהל, למעט השירותים החיוניים הבאים:

 

▪️ בתי מרקחת.

 

▪️ מקום למכירת מזון (כולל מזון לבעלי חיים).

 

▪️ מכון אופטיקה.

 

▪️ חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה.

 

▪️ חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית ומכבסה.

 

▪️ שווקים – חל איסור על פתיחת דוכנים. תתאפשר מכירת מזון בלבד, אך ורק בחנות המצויה במבנה סגור. ארבעת המינים ומוצרים ואביזרים המשמשים את מנהג הכפרות יוכלו להימכר רק בחנויות חיוניות או בחנויות שמוכרות את המוצרים הללו.

 

▪️ מקום המשמש לפעילות הסגל הייצוגי של מדינת ישראל בענפי הספורט השונים וקיום משחקים בין-לאומיים.

 

▪️ מקומות עבודה מסוימים יכולים לתת שירותים חיוניים שלא ניתן לספקם מרחוק או באופן מקוון

 

▪️ חנות למוצרי תקשורת ושירותי תקשורת ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים.

 

דגשים נוספים:

▪️ העסקים החיוניים שפתיחתם מותרת יפעלו בהתאם לתנאי ה"תו הסגול" ולפי התפוסה המירבית המותרת (לפי יחס של אדם ל-7 מ"ר או עד 10 אנשים במבנה ועד 20 אנשים בשטח פתוח לפי המקל ביניהם, ובתנאי שניתן לשמור על מרחק של 2 מטרים בין אנשים שאינם גרים באותו מקום).

▪️ עסקים, לרבות מסעדות, יכולים להפעיל שירות משלוחים למקום מגורים או למבנה אחר ולהניח את המשלוח סמוך לפתח בית המגורים.

▪️ בתי מלון, צימרים ויחידות אירוח יוכלו להיפתח רק לצורך השכרת חדרים (לשם חלופת מגורים, אירוח מטופלים ובני משפחותיהם בסמוך למוסד רפואי ומלוניות בידוד והחלמה), ללא הפעלת שטחים משותפים כגון בריכה, חדר אוכל וכדומה. 

תחבורה

החל מיום שלישי, 29.9.2020, התחבורה הציבורית פועלת במתכונת מצומצמת ומספקת שירות הכרחי לעובדים חיוניים, לצרכי הצטיידות והגעה למרכזים רפואיים. 
 

השירות העירוני - פועל בתדירות נמוכה, ברשת קווים בסיסית ובתפוסה של עד 50%. בימי ראשון-חמישי השירות פועל עד לשעה 20:00 בערב, ובימי שישי, במוצ"ש ובערבי ומוצאי חג במתכונת מצומצמת. במוצ"ש פועל השירות עד השעה 22:00.


השירות הבינעירוני
- פועל בתדירות נמוכה, ברשת קווים בסיסית ובתפוסה של עד 50%. בימי ראשון-חמישי השירות פועל עד לשעה 20:00 בערב. השירות לא פועל בסופי השבוע.


רכבת ישראל
- פועלת במתכונת מצומצמת בימים ראשון-חמישי עד השעה 20:00. הרכבת לא פועלת בימי שישי ומוצ"ש וכן בערבי ומוצאי חג. הפעילות בקווים הפרבריים מצומצמת. הנסיעה ברכבת אפשרית רק בהזמנת מקום מראש, ובהגבלת מספר הנוסעים ל-50%.


מוניות ומוניות שירות
- פועלים לצרכים חיוניים, תוך הגבלת מספר הנוסעים ל-50%. במונית מותרת הסעת נוסע אחד בנוסף לנהג, או שניים אם הנוסע נזקק לליווי.


נסיעות שיתופיות (באבל, תיקתק)
- פועלים לצרכים חיוניים בימים ראשון-חמישי, תוך הגבלת מספר הנוסעים ל-50%.


תשלום על נסיעות באוטובוסים

התשלום במזומן הופסק למעט בקרב תושבי יו”ש, מלווי עיוורים ואזרחים ותיקים. מלבד אוכלוסיות אלה, התשלום על נסיעות יתבצע באמצעות כרטיס רב קו שנטען מראש. ברכבת ישראל, ניתן לבצע תשלום על נסיעות באמצעות טעינת רב קו מראש באתר רכבת ישראל/בקופות התחנה או במזומן בקופות התחנה. כמו כן, ברכבת ישראל יש להנפיק מראש שובר כניסה לטובת כל נסיעה.
לכל הפרטים בנוגע להנפקת שובר הכניסה לרכבת.

 

מידע מפורט אודות פעילות קווי התחבורה הציבורית הזמינים, ניתן לקבל במוקד הטלפוני של משרד התחבורה בטלפון 8787* ובאתר משרד התחבורה.

 

דגשים לנסיעה בתחבורה הציבורית

▪️ בכל שירותי התחבורה יש להקפיד על עטיית מסכה וריחוק חברתי.

▪️ לא תתאפשר ישיבה באוטובוסים מאחורי הנהג, למעט אוטובוסים שכבר הותקנו בהם מחיצות מגן לנהגים.

▪️ שירות הנסיעה הבינעירוני נועד לצורך הגעה למקומות העבודה ולצרכים חיוניים בלבד. תתבצע אכיפה למניעת ניצול של מערך התחבורה הציבורית לצרכים שאינם חיוניים ותוך הפרת מגבלות היציאה מהבית.


נסיעה ברכב פרטי

נסיעה ברכב פרטי מותרת עד 3 אנשים (כולל הנהג) ולמעט אנשים הגרים באותו המקום שמגבלה זו אינה חלה עליהם. ברכב פרטי הכולל יותר מספסל אחורי אחד, ניתן להסיע נוסע אחד נוסף בכל ספסל. במקרה של צורך חיוני ניתן להסיע מעל 2 נוסעים. 

תעופה

יציאה למטרת נסיעה לחו"ל מותרת לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד לתאריך 25.9.2020. הרוכשים מעבר למועד זה לא יוכלו לממש את כרטיס הטיסה שירכשו למעט מי שירכוש כרטיס למטרה המותרת לפי התקנות (כגון לצורך רפואי). אישורים חריגים למי שרכש כרטיס אחרי 25.9.2020 ניתנים על ידי משרד התחבורה בלבד. להגשת בקשה לאישור חריג.

 

בהגעה לשדה התעופה יש להציג אסמכתא למועד רכישת הכרטיס, כרטיס תקף למועד הטיסה ובדיקת קורונה שלילית לפי דרישות מדינת היעד. 

 

כניסת ישראלים לארץ תותר ללא הגבלה. החוזרים ממדינה אדומה יכנסו לבידוד של 14 יום.  

 

שדה התעופה רמון ישאר פתוח לטיסת בוקר וטיסת ערב על מנת לאפשר לתושבי אילת שנדרשים לטיפול רפואי או שהינם עובדים חיוניים, אפשרות הגעה למרכז הארץ.

 

להנחיות המלאות לטסים לחו"ל

 

להנחיות המלאות לחוזרים מחו"ל