היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

היערכות חרשים וכבדי שמיעה לירי טילים

מצבי חירום כמו ירי טילים מצריכים היערכות מיוחד מכבדי שמיעה וחרשים. כיצד ניתן לקבל את ההתרעות ומה הציוד שיש להכין? מדריך

אנשים כבדי שמיעה וחרשים, נדרשים להתאמות והיערכות מיוחדות לקראת מצבי חירום כמו ירי טילים. בקישור הזה ניתן לקבל מידע כללי אודות היערכות לשעת חירום.


דגשים נוספים להיערכות חרשים וכבדי שמיעה למצבי חירום

א. קבלת התרעה - על מנת לקבל את ההתרעה ולנהוג על פי ההנחיות בזמן ירי טילים או רקטות, חשוב לדעת מהו זמן ההתגוננות שלכם ולהכין את הכלים באמצעותם תקבלו התרעה. חשוב לבחור מספר מקורות שונים לקבלת התרעה כגון: זימונית, אפליקציה בסלולרי ואתר אינטרנט.

ניתן לקבל את התרעות פיקוד העורף במספר דרכים:

1. יישומון פיקוד העורף - ניתן להוריד את היישומון באחת מחנויות האפליקציה. היישומון מאפשר קבלת התרעה לפי אזורי עניין (עד 10 אזורים לבחירה) ולפי GPS, בהתרעה קולית, התרעה וויזואלית וברטט. עם הורדת היישומון למכשיר הטלפון, יש לוודא כי בהגדרות המכשיר והיישומון מופעל רטט. היישומון פועל ב-4 שפות – עברית, ערבית, אנגלית ורוסית.

2. התרעות פיקוד העורף בפורטל חירום לאומי (אתר זה) - ניתן להיכנס ל"התרעות" ולבחור את היישוב בו אנו מעוניינים לקבל בו התרעה. אם לא נבחר יישוב, נקבל את כל ההתרעות בתנאי שהאתר פתוח במחשב. בנוסף ניתן גם לצפות בהיסטוריית התרעות.

3. צופרים - הצופרים הפרוסים ברחבי הארץ יופעלו בעת הצורך. אם אינכם בטוחים אם שמעת את האזעקה או לא, היכנסו למרחב המוגן ליתר ביטחון ובדקו באמצעי ההתרעה הנוספים אם נשמעה התרעה באזורכם.

4. טלוויזיה - בערוצי הטלוויזיה תופיע התרעה בצידו הימני של המסך (ללא התרעה קולית).

5. רדיו - בתחנות הרדיו השונות, תשמעו את פירוט הישובים בהם נשמעת האזעקה באותם רגעים.

6. זימוניות – בידי חלק מאוכלוסיית כבדי השמיעה והחרשים קיים מכשיר זימונית מחברת ביפר. מכשירים אלו יאפשרו קבלת התרעה לפי אזורים רחבים יחסית (בשונה מההתרעה המתקבלת דרך שאר האמצעים ושממוקדת יותר). תמה חלוקת מכשירים אלו וכעת יש להתבסס על יישומון פיקוד העורף. 

 ב. הכנת המרחב המוגן וציוד - יש לבחור מראש מרחב מוגן ולהכין את הציוד הנדרש לשעת חירום. מומלץ לוודא כי הציוד כולל את הפריטים המומלצים וכן ציוד חיוני עבור חרשים או כבדי שמיעה, כולל:

• אם אתם מתמודדים עם בעיות רפואיות שונות, דאגו למסמך רפואי המעיד של מצבכם הרפואי והנפשי, תרופות קבועות, תגובות אלרגיות ידועות, קשיי תקשורת ומצב ראייה. מומלץ לבקש מרופא המשפחה גיליון מצב רפואי.

• מסמך עם מספרי טלפון וכתובות של קרוביכם ואנשים המסייעים לכם באופן קבוע, למקרה שנגמרת הסוללה בנייד.

• ציוד ספציפי הנדרש לכם, כמו מכשיר שמיעה וסוללות גיבוי, אביזרים לניקוי סוללות, טלוויזיה, מכשיר טלפון נייד לשליחה וקבלת הודעות ומטען, מחשב עם חיבור לאינטרנט, כלי כתיבה ופנקס.

• מערכות התרעה העומדות לרשותכם (לדוגמה: גלאי לבכי תינוק, התראה לצלצול טלפון, פקס, אזעקה, מגבר תאורה מהבהבת לדפיקה בדלת או צלצול בדלת, לחצן מצוקה, משרוקית או פעמון לקריאה לעזרה).

• אם קיימת תלות בשפת הסימנים, יש להכין תג מזהה בו כתובים מסרים חשובים (למשל: אני קורא שפתיים בלבד).

• אם קיימת תלות באדם מטפל, ענדו שרשרת או צמיד המזהים את מצבכם כמי שזקוקים לסיוע מאנשים.

שאלות ותשובות

ניתן לקבל את התרעות פיקוד העורף במספר דרכים: 1. יישומון פיקוד העורף - המאפשר קבלת התרעה לפי אזורי עניין (עד 10 אזורים לבחירה) ולפי GPS, בהתרעה קולית, התרעה וויזואלית וברטט. עם הורדת היישומון למכשיר הטלפון, יש לוודא כי בהגדרות המכשיר והיישומון מופעל רטט. היישומון פועל ב-4 שפות – עברית, ערבית, אנגלית ורוסית. 2 . התרעות פיקוד העורף בפורטל חירום לאומי (אתר זה) - ניתן להיכנס ל"התרעות" ולבחור את היישוב בו אנו מעוניינים לקבל בו התרעה. אם לא נבחר יישוב, נקבל את כל ההתרעות בתנאי שהאתר פתוח במחשב. בנוסף ניתן גם לצפות בהיסטוריית התרעות. 3. צופרים - הצופרים הפרוסים ברחבי הארץ יופעלו בעת הצורך. אם אינכם בטוחים אם שמעת את האזעקה או לא, היכנסו למרחב המוגן ליתר ביטחון ובדקו באמצעי ההתרעה הנוספים אם נשמעה התרעה באזורכם. 4. טלוויזיה - בערוצי הטלוויזיה תופיע התרעה בצידו הימני של המסך (ללא התרעה קולית). 5. רדיו - בתחנות הרדיו השונות, תשמעו את פירוט הישובים בהם נשמעת האזעקה באותם רגעים. 6. זימוניות – בידי חלק מאוכלוסיית כבדי השמיעה והחרשים קיים מכשיר זימונית מחברת ביפר. מכשירים אלו יאפשרו קבלת התרעה לפי אזורים רחבים יחסית (בשונה מההתרעה המתקבלת דרך שאר האמצעים ושממוקדת יותר). תמה חלוקת מכשירים אלו וכעת יש להתבסס על יישומון פיקוד העורף.
מומלץ לוודא כי הציוד שמכינים לשעת חירום כולל את הפריטים המומלצים וכן ציוד חיוני עבור חרשים או כבדי שמיעה, כולל מסמכים רפואיים שמעידים על מצבכם הרפואי, מסמך עם מספרי טלפון וכתובות של אנשים המסייעים לכם באופן קבוע, ציוד ספציפי הנדרש לכם, כמו מכשיר שמיעה וסוללות גיבוי, מערכות התרעה העומדות לרשותכם (לדוגמה: גלאי לבכי תינוק או התראה לצלצול טלפון), תג מזהה עם מסרים חשובים. בנוסף, אם קיימת תלות באדם מטפל, ענדו שרשרת או צמיד המזהים את מצבכם כמי שזקוקים לסיוע מאנשים.
יש להכין תג מזהה בו כתובים מסרים חשובים (למשל: אני קורא שפתיים בלבד).