היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

להשתמש בעולם הדיגיטלי לדברים חיוביים

העולם הדיגיטלי מאפשר לשמור על קשר עם קרובי משפחה, חברים והקהילה אליה אתם משתייכים. נצלו זאת כדי לסייע להם להתמודד עם המצב, וגם כדי להעביר מסרים חשובים

מהפכת המידע בשנים האחרונות ושינוי האופן שבו אנחנו מתקשרים אחד עם השני יצרו אתגרים רבים בזמן שגרה ובזמן חירום, ומחייבים אותנו לשאול את עצמנו איזה מידע אנחנו מעבירים ולמי.

מצב זה יכול להוביל גם לתוצאות שליליות. למשל העברה של מידע בלי האחריות הנדרשת לכך, ובאופן שעלול להוביל לפגיעה באנשים רבים.

עם זאת במצב הנוכחי טמונים גם לא מעט יתרונות, אם אנחנו יודעים לנצל את השינויים הדיגיטליים לצרכים שלנו.


שימושים חיוביים

העובדה שהעולם מחובר יותר מייצרת הזדמנויות בזמן חירום. היא מאפשרת ליצור קהילה, לבקש ולהציע סיוע, ואולי יותר חשוב מהכל – לגרום לכך שאף אחד לא ירגיש לבד.

רבים רוצים לסייע ולתרום ולא יודעים איך, לפיכך, נצלו את יכולות התקשורת המתקדמות כדי להעביר מסרים של ערבות הדדית ולגייס את בני המשפחה והחברים שלכם לעזרה לזולת. זה יכול להיות עזרה לנזקקים, או התנדבות ברשויות המקומיות.

ברשתות החברתיות ובתוכנות המסרים עוברים גם תכנים חיוביים נוספים, שכדאי להמשיך להעביר הלאה – מטיפים להתמודדות שכדאי שכמה שיותר אנשים ייחשפו אליהם ועד בדיחות וחידות שנועדו להקל את המצב ולגרום לשחרור לחץ אצל האנשים.

אז נכון, צריך לחשוב פעמיים לפני שמעבירים מידע לאדם אחר, בעיקר בזמן חירום, אבל חשוב גם להשתמש בעולם הדיגיטלי כדי להפיק ממנו את הדברים החיוביים שלו, למשל ביחסים עם המשפחה, החברים והקהילה.

שאלות ותשובות

ניתן להעביר מסרים של ערבות הדדית ולגייס את בני המשפחה והחברים שלכם לעזרה לזולת. זה יכול להיות עזרה לנזקקים, או התנדבות ברשויות המקומיות. בנוסף, ברשתות החברתיות ובתוכנות המסרים עוברים עוד תכנים חיוביים, שכדאי להמשיך להעביר הלאה – מטיפים להתמודדות שכדאי שכמה שיותר אנשים ייחשפו אליהם ועד בדיחות וחידות שנועדו להקל את המצב ולגרום לשחרור לחץ אצל האנשים.
צריך לחשוב פעמיים לפני שמעבירים מידע לאדם אחר, בעיקר בזמן חירום. לפיכך לפני שמעבירים מידע האלה חשוב לשאול את עצמכם שלוש שאלות: האם המידע התקבל ממקור אמין, האם המידע יכול לפגוע במישהו, והאם המידע יכול לסייע למישהו? אם התשובות מעלות סימני אזהרה, יש לחשוב פעמיים לפני שמשתפים את המידע.