היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

יצאתם שלילי לקורונה? נשארים בבידוד

גם כאשר תוצאת הבדיקה שלילית, קיים סיכון ממשי להתפתחות המחלה ולהדבקת אנשים נוספים. לפיכך, יש להמשיך לשהות בבידוד עד לסיום תקופת הבידוד במלואה

אנשים שנחשפו לחולים מאומתים נדרשים להיכנס לבידוד של 14 יום ממועד החשיפה. בדיקה מוקדמת של אותם אנשים תאפשר לאתר חולים נוספים מוקדם יותר וכך למנוע הדבקות נוספות.

הבדיקה לא מונעת את המשך השהייה בבידוד אולם היא מסייעת במאמצי קטיעת שרשרת ההדבקה.

כל בדיקה מחייבת הפנייה מרופא המשפחה ומתבצעת בתיאום מול קופת החולים. ההפנייה ניתנת במקרה של הופעת תסמינים קליניים המאפיינים את מחלת הקורונה ומקרים ייחודיים נוספים המפורטים באתר משרד הבריאות

לפרטים אודות אופן ביצוע הבדיקה.

תוצאה חיובית - מעידה כי הנגיף מצוי בדרכי הנשימה של הנבדק והוא מוגדר חולה מאומת. במקרה כזה, נציג קופת החולים יצור קשר עם הנבדק בהקדם האפשרי. אם קיבלתם תשובה חיובית ולא יצרו עימכם קשר יש לפנות למוקד הקופה.

מרבית החולים יוכלו להישאר באשפוז ביתי. יש להישאר בבידוד כל העת! כאן תוכלו לקרוא על המחלה.

תוצאה שלילית - אינה שוללת בהכרח הדבקות בנגיף. כלומר, עדיין קיים סיכון ממשי להתפתחות המחלה ולהדבקת אחרים. לפיכך, מי שנדרש לבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת או חזרה ממדינות אדומות בחו"ל, ישלים את תקופת הבידוד עד סופה - 14 יום ממועד החשיפה או החזרה לארץ.

מי שביצע את הבדיקה לאור הופעת תסמינים, גם במקרה של תוצאה שלילית, ימתין עד להשלמת 48 שעות ללא תסמינים כלל לפני היציאה מהבידוד.

תקופת הבידוד מציבה אתגרים לא פשוטים, אבל היא הכרחית כדי לשמור על הבריאות של הקרובים אלינו והסובבים אותנו. מחלת הקורונה עלולה להתפתח בשלב מאוחר יחסית לחשיפה ולכן מוגדרת תקופה של 14 יום מלאים.

גלו אחריות והקפידו לסיים את תקופת הבידוד במלואה, גם במקרה שמתקבלת תוצאה שלילית בבדיקה לגילוי הנגיף.

לטיפים להעברת תקופת הבידוד.

שאלות ותשובות

יש להמשיך ולשהות בבידוד עד לסיום תקופת הבידוד במלואה
מי שביצע את הבדיקה לאור הופעת תסמינים, גם במקרה של תוצאה שלילית, ימתין עד להשלמת 48 שעות ללא תסמינים כלל לפני היציאה מהבידוד. מי שנדרש לבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל, ממדינות אדומות, ישלים את תקופת הבידוד עד סופה - 14 יום ממועד החשיפה או החזרה לארץ.
עליך להשאר בבידוד! נציג קופת החולים יצור עימך קשר בהקדם האפשרי. אם לא יצרו עימך קשר יש לפנות למוקד הקופה לקבלת הנחיות.