היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

נכנסים לממ"ד ושומרים ממ"ש

בחודשים האחרונים נורו מספר רקטות לעבר שטח ישראל. לפניכם הנחיות התגוננות משולבות לירי רקטות בתקופת הקורונה

מגפת הקורונה נמשכת ועל פי הנתונים, היא עתידה להישאר גם בזמן הקרוב. בעת הזו, אזרחים רבים שוהים בבידוד ויש חולים מאומתים הנמצאים באשפוז ביתי. במקביל להתמודדות עם המגיפה, בחודשים האחרונים נורו מספר רקטות לעבר שטח ישראל.

השילוב שבין איום הרקטות לאיום הקורונה יוצר מורכבות בהיבטי הנחיות ההתגוננות לאזרח, בדגש על המרחב הציבורי או המשותף. הנחיות ההתנהגות בעת התרעה לירי הותאמו למציאות הנוכחית, שבה מדינת ישראל גם פועלת לעצירת התפשטות הקורונה.

עטיית מסכה, שמירת מרחק וזמן שהייה קצר במרחב המוגן (10 דקות), מספקים מענה הגנתי מירבי לשני האיומים – גם הגנה פיזית וגם מניעת הדבקה פוטנציאלית.

כדי לעשות סדר, לפניכם מספר הנחיות שהותאמו לתקופה הנוכחית.

בעת קבלת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותכם ולפעול על-פי ההנחיות הבאות:

א. יש להיכנס למרחב מוגן בהתאם לסדר העדיפות הבא: ממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), מקלט (משותף/ ציבורי), חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי מוגן, בהתאם לזמן העומד לרשותנו. יש לסגור דלתות וחלונות ולשהות בו 10 דקות.

ב. יש לעטות מסכה במהלך כל השהייה, אם אתם נמצאים עם אנשים נוספים במרחב מוגן משותף,- מרחב מוגן קומתי/מוסדי, מקלט משותף/ציבורי או חדר מדרגות פנימי.

ג. אנשים השוהים בבידוד ו/או חולים מאומתים באשפוז ביתי, יקפידו לעטות מסכה בכל משך שהייתם במרחב המוגן, בהגעה אליו ובחזרה ממנו, ויתרחקו ככל הניתן מאנשים אחרים.

ד. יש להימנע ממגע פיזי ולא להעביר חפצים האחד לשני.

ה. בעת היציאה מהמרחב המוגן, יש לשטוף את הידיים היטב עם סבון ומים.
 
כפי שנוכחנו בעבר, המרחב המוגן נותן הגנה טובה מפני פגיעות רקטות וטילים. לכן, גם בימים אלו יש להיכנס למרחבים המוגנים בעת התרעה ולהתנהל בהתאם להנחיות ההתגוננות מהקורונה.

סדר העדיפות בבחירת מרחב מוגן נקבע לאחר בחינה מעמיקה והוכח כקריטי במתן מענה הגנתי מיטבי לאזרח מפני איום הרקטות והטילים.

בד בבד עם הכניסה למרחב המוגן, חשוב גם לשמור על כללי הממ"ש – מסכה, מרחק ושטיפת ידיים, המסייעים רבות במניעת הדבקה פוטנציאלית.