היסטוריית התרעות לפי ישוב

  • יממה אחרונה
  • שבוע אחרון
  • חודש אחרון

התרעות 32

< חזרה

בדיקות קורונה לצוותי החינוך ולציבור הרחב

לקראת חידוש הלימודים בכיתות א'-ד', מתקיים מבצע בדיקות קורונה לצוותי החינוך ברחבי הארץ. לפניכם המידע אודות המתחמים שבהם ניתן לבצע את הבדיקות וכן מידע אודות המתחמים לביצוע בדיקות קורונה לציבור הרחב

פירוט מתחמי הבדיקות לציבור הרחב.

פירוט מתחמי הבדיקות לצוותי החינוך לכיתות א'-ד'.


מידע אודות מתחמי הבדיקות לצוותי החינוך

לקראת חידוש הלימודים בכיתות א'-ד' בבתי הספר היסודיים, מתקיים מבצע מהיר לביצוע בדיקות קורונה לצוותי החינוך החל מיום רביעי, 28.10.2020 (י' בחשון התשפ"א), עד ליום שבת, 31.10.2020 (י"ג בחשון התשפ"א).

את הבדיקות ניתן לבצע במקומות הבאים:

1. מתחמי הבדיקות של פיקוד העורף ומד"א – ניתן להגיע למתחמי הבדיקות הסמוכים למקום המגורים, בכפוף לתיאום תור מראש בטלפון 3101*.

2. בדיקה בקופת החולים - ניתן לקיים בדיקה בקופת החולים בה מבוטחים אנשי הצוות החינוכי, בכפוף לתיאום תור מראש מול הקופה.


לפניכם דגשים לביצוע הבדיקות לצוותי החינוך:

• כדי להבטיח חזרה בטוחה של הילדים והצוותים, כל צוותי החינוך וההוראה ועובדי המנהלה בשכבות א'-ד', מתבקשים לבצע את הבדיקה לפני תחילת הלימודים.
• איש צוות שחלה בעבר והחלים מקורונה, לא צריך להיבדק שוב, למעט מי שיש להם תסמינים.
• אין צורך בהפנייה לשם ביצוע הבדיקה.
• רצוי לגשת לבדיקה עם הודעה שתימסר לטלפון הנייד, או עם מכתב שנשלח אליכם בנושא לתיבת המייל, תעודת זהות ותלוש משכורת, או כל מסמך אחר בו מצוין מקום העבודה.
• תוצאות הבדיקה יתקבלו בטווח של 24 עד 36 שעות ממועד ביצוע הבדיקה.
• ניתן יהיה לפתוח את המוסד החינוכי או הכיתה גם לפני קבלת תוצאת הבדיקה.
• אין צורך בבידוד לאחר הבדיקה.

 

מידע אודות מתחמי הבדיקות לציבור הרחב

פיקוד העורף בשיתוף עם מד"א, קופות החולים והרשויות המקומיות, מפעילים ברחבי הארץ מתחמים לביצוע בדיקות לגילוי קורונה, ללא צורך בקביעת תור וללא צורך בהפניה.

שימו לב: מיקום המתחמים והמועדים יכולים להשתנות, ולכן מומלץ להתעדכן באופן יומיומי. מידע נוסף על מתחמי הבדיקות לציבור הרחב מופיע בהמשך.

לפניכם דגשים לביצוע בדיקות במתחמים המיועדים לציבור הרחב:

• מתחמי הבדיקות פתוחים להגעה לכולם, למעט חיילים (מידע אודות הבדיקות לחיילים מופיע בהמשך).
• חלק מהמתחמים פועלים במתכונת "דרייב אין" וניתן להגיע אליהם עם רכב לביצוע הבדיקה (על הרכב להיות עם חלונות סגורים), ולחלק מהמתחמים יש להגיע באופן רגלי.
• מי שמבצע את הבדיקה מכיוון שהיה חשוף לחולה מאומת או שחזר מחו"ל - נדרש להמשיך בבידוד לאחר ביצוע הבדיקה, גם אם התקבלה תוצאה שלילית.
• כל מי שמבצע את הבדיקה בעקבות תסמינים – נדרש להישאר בבידוד עד לקבלת תשובה.
• כל מי שעושה בדיקה מכל סיבה אחרת - לא נדרש להיכנס לבידוד בעקבות ביצוע הבדיקה.
• לקבלת תוצאת הבדיקה יש ליצור קשר עם קופת החולים.

זיכרו: הבדיקה קצרה, בטוחה והכרחית, על מנת לשמור על הבריאות שלכם ושל הסובבים אתכם, למנוע הדבקות נוספות ולעצור את התפשטות הנגיף.


בדיקות לחיילים

חיילים בסדיר, חובה או קבע לא יכולים להבדק בעמדות אלו אלא אך ורק בתחנות של חיל הרפואה. למידע נוסף יש לפנות למוקד "מקול הלב" 6690*.

שאלות ותשובות

קיימים 3 סוגי מתחמים לביצוע בדיקות: ▪️מתחמים שפתוחים לקהל הרחב. מי שמעוניין בבדיקה מכל סיבה יכול להגיע למתחמים הללו ללא צורך בהפניה. ▪️מתחמים שמקבלים צוותי הוראה של כיתות א' - ד' - אין צורך בהפנייה אך יש צורך בתיאום תור מראש בטלפון 3101*. ▪️מתחמים שמבצעים בדיקות בכפוף להפניה מקופת החולים. לחלק מהמתחמים ניתן להגיע עם רכב לביצוע הבדיקה (על הרכב להיות עם חלונות סגורים) ולחלקם באופן רגלי.
התוצאות מתקבלות תוך 48 שעות מקופת החולים. לעיתים ייתכנו עיכובים עקב עומס. במקרה של אזרח זר יש לפנות למשרד הבריאות לקבלת תוצאה.
המקומות נקבעים בהתאם להערכת מצב התחלואה ומשתנים משבוע לשבוע.
כל אחד - אזרח ישראלי או בעל תעודה זרה, אנשים עם או ללא תסמינים, אנשים בבידוד, אנשים ללא הפנייה או עם הפנייה ועוד. חיילים בסדיר - חובה או קבע - לא יכולים להבדק בעמדות אלו אלא אך ורק בתחנות של חיל הרפואה. יש לפנות למוקד "מקול הלב" 6690*. מי שנדרש לבדיקת קורונה עקב טיסה לחו"ל, יבצע בדיקה זו במכון בדיקות פרטי על מנת לקבל תוצאות בדיקה בשפה האנגלית.
תלוי בסיבת הבדיקה: בדיקה שמבוצעת עקב חשיפה לחולה מאומת או חזרה ממדינה אדומה בחו"ל - יש להשלים 14 ימי בידוד ללא קשר לתוצאת הבדיקות. בדיקה שמבוצעת בעקבות תסמינים - אם התקבלה תוצאה שלילית ניתן לצאת מבידוד. אם התקבלה תוצאה חיובית יש להישאר בבידוד עד חלוף 10 ימים מיום הופעת התסמינים, ובתנאי ששלושת הימים האחרונים ללא תסמינים. חולה שהוגדר קשה יוכל להשתחרר כעבור 20 ימים ובתנאי ששלושת הימים האחרונים ללא תסמינים. בדיקה שמבוצעת מכל סיבה אחרת - אין צורך בכניסה לבידוד אך אם התקבלה תשובה חיובית יש להיכנס מיד לבידוד ולפנות לרופא לקבלת הנחיות.
יש לפעול לפי ההנחיות הקבועות - שמירה על 2 מטרים, עטיית מסכות בכל עת והיגיינה.
מי שביצע את הבדיקה לאור הופעת תסמינים וקיבל תוצאה שלילית - יכול לצאת מבידוד. מי שנדרש לבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל, ממדינות אדומות, ישלים את תקופת הבידוד עד סופה - 14 ימים ממועד החשיפה או החזרה לארץ.